Advance Adult Maxi Храна за куче 14кг

4.789ден.
Бренд:Advance
Трговец:Green Гринагро

Advance Dog Maxi Adult е комплетна формула, наменета за возрасни кучиња (од 2 до 7 години) големи раси (над 30 кг како возрасна единка).

Високо квалитетена храна која ги зајакнува неговите природни бариери и одбраниот систем, помагајќи му да се одржи здрава ‘рскавица, добро дентално здравје, здрав дигестивен систем, здрава кожа и сјајно крзно, исто така содржи оптимално ниво на протеини и масти – за подршка на мускулатурата, добра физичка кондиција и таурин – аминокиселина која придонесува за добра работа на срцето.

Големината на гранулатот – специјално прилагоден со големината на забите и вилицата на кучињата од големи раса.

Содржи:

Гликозамин и хондроитин – за оптимална подршка на зглобовите и превенира појава на проблеми со коските и зглобовите

Пилешкото и оризот,како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенцијат од создавање на забен камен и лош здив.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Состав: Пилешко 16%, пченица, дехидратиран протеин од живина, пченка, ориз 10%, пченкарен протеин, маст од животинско потекло (стабилизирано со мешани природни токофероли), репна пулпа, рибино масло, плазмени протеини (природен извор на имуноглобулини 0,4%), тетранатриум дифосфат 0.29%, глукозамин 445 мг/кг, хондроитин сулфат 350 мг/кг, природни полифеноли 0.01%.

Аналитички состав Протеини - 26 % Масти - 14,2 % Растителни влакна 0- 2,2 % Сурова пепел - 6,5 % Омега 3 - 0.3 % Омега 6 - 2.7 %

Се наоѓа во

Нема залиха