Advance Puppy Mini Храна за куче 3кг

Бренд:Advance
Трговец:Green Гринагро

Advance Dog Mini Puppy е висококвалитетна храна за мали раси на кучиња на возраст од 2 до 10 месеца, за гравидни и кучки во лактација, формулирана да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето кученце, подржувајќи го развојот на неговиот дигестивен и имунолошки систем, помагајќи да го зајакне неговиот природен одбранбен систем.

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето.

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени. Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи супстанции кај кученцата.

Состав: Пилешко месо (20%), дехидратиран пилешки протеин од живина, ориз (10%), масти од животинско потекло, пченка, пченкарни протеини, пченкарно брашно, соев протеин, хидролизиран животински протеин, пулпа од репка, рибино масло, плазмени протеини, природен извор на имуноглобулини (0,4%), калиум хлорид, сол,тетранатриум дифосфат (0,24%), калциум карбонат, природни полифеноли (0,01%).

Аналитички состав: Протеини - 27 % Масти - 19 % Растителни влакна - 2.2 % Сурова пепел - 6.5 % Омега 3 масни киселини - 0.4 % Омега 6 масни киселини - 3.6 %

Се наоѓа во

Одбери