Advance Sensitive Puppy Храна за куче 3кг

Бренд:Advance
Трговец:Green Гринагро

Advance Dog Puppy Sensitive висококвалитетна храна специјално формулирана за сите раси кученца од 2 до 12 месеци со чувствителен дигестивен систем. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожата. Специјална протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со оризот, го прави Advance Dog Puppy Sensitive идеален избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

Advance Dog Puppy Sensitive е комплетно избалансирана храна која му ги обезбедува на вашето кученце сите хранливи материи што му се потребни за да порасне силно и здраво.

Содржи гел од алое вера, кој спречува влез на алергени во организмот преку кожата и цревниот ѕид. Пребиотици, пробиотици и имуноглобулини помагаат за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај младите кученца.

Придобивки:

Оптимален сооднос помеѓу калциумот – фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Лососот- единствен извор на животински протеини

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен расвој на на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Лососот и оризот, како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати

Состав: Лосос (18%), пченка, ориз (14 %), дехидриран протеин од лосос, пченкарни протеини масти од животинско потекло, протеини од компир, репна пулпа, хипоалергични вкусови, растителни влакна, калиум хлорид, фрукто-олигосахариди (0,4%), калциум карбонат, сол, алое вера (0,005%).

Аналитички состав: Протеини - 29 % Масти - 20 % Растителни влакна - 2.0 % Сурова пепел - 6.5 % Калциум - 1.2 % Фосфор - 1.0 % Омега 3 - 0.7 % Омега 6 - 2.6 %

Се наоѓа во

Одбери