Babe Pediatric Педијатриски лосион за сончање SPF50+ 100мл

Трговец:Annifarm

Педијатриски лосион за сончање во лосион SPF50+ погоден за кожата на бебиња и деца.

ИНДИКАЦИИ Заштитата од сонце е неопходна, особено кај бебиња и деца. Лесната, брзо-апсорптивна текстура на овој крем за сончање го прави суштински производ за заштита на младата кожа во секоја ситуација. Покрај многу високата заштита со широк спектар (SPF 50), неговата формула вклучува активни состојки кои ја смируваат и омекнуваат кожата. Високо отпорен на вода. Производ кој им овозможува на децата да продолжат да играат, а сепак да се 100% заштитени.

ПРИДОБИВКИ Висока заштита од сонце за лице и тело. Спречува и ја заштитува кожата од изгореници. Хидрира и смирува. Без остатоци. Лесна текстура која брзо се апсорбира. Нелеплив финиш. Високо отпорен на вода.

Одбери