Becutan Детско млеко за после сончање 175мл

Бренд:Becutan

Becutan млекото по сончање е идеално за враќање на влажноста на кожата по нејзиното изложување на сонце. Во својот состав содржи маслиново масло, масло од невен, камилица и Д-пантенол кои ја потхрануваат и регенерираат кожата, истовремено правејќи ја мека и свиленкава. Брзо се апсорбира, а големиот процент на вода што го содржи интензивно ја негува кожата по сончањето враќајќи и ја нејзината влажност и еластичност. Се препорачува и за секојдневна нега на сува и чувствителна кожа.

ја враќа влажноста на кожата; брзо се апсорбира; клинички тестиран; содржи маслиново масло, масло од невен, камилица и Д-пантенол.

Одбери