Biosolis SPF 30 Млеко за лице и тело со заштитен фактор 100мл

Бренд:Biosolis
Трговец:Bellina

Ова млеко за сонце обезбедува висока природна заштита благодарение на минералните филтри кои штитат од УВА/УВБ зраците. Збогатено со алое вера и органски растителни масла, неговата 99% природна формула ја одржува кожата заштитена и хидрирана, во текот на целата изложеност. Не остава бели траги.
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.
СОСТОЈКИ(INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ZINC OXIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PROPANEDIOL, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, BENZYL ALCOHOL, GLYCERYL DIBEHENATE, SODIUM CHLORIDE, BISABOLOL*, TRIBEHENIN, GLYCERYL BEHENATE, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, AQUA, PARFUM, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL.
*состојки од органско потекло

Карактеристики

Органско
Одбери