Birra Moretti Пиво лименка 500мл

Бренд:Birra Moretti

Birra Moretti е италијанско пиво со традиционален рецепт од далечната 1895 година. Олицетворение на италијанскиот начин на живот, Birra Moretti е совршен избор за сите оние кои сакаат да го користат своето време на најдобар начин, уживајќи во скапоцените моменти со семејството и пријателите. Произведено од најквалитетни состојки, со посебна комбинација на високо квалитетен хмељ кој го создава идеалниот горчлив вкус, Birra Moretti ќе го даде совршеното надополнување на вкусот на вашиот омилен италијански специјалитет. За оние кои уживаат во малите животни задоволства!

Состојки: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ.
Енергетска вредност 100ml:
157kJ/37kcal, екстракт 10,52%, алкохол 4.6% vol.
Енергетска вредност 157 kj / 37 Kcal
Јаглехидрати   2,8 g
од кои шеќери 0,1 g
Протеини 0,3 g
Масти 0,1 g
од кои заситени 0,5 g
Сол 0,01 g

Одбери