Foks Pale ale крафт пиво 330мл

129ден.
Бренд:Foks
Вистинско крафт пиво со светла килибар боја и слад кој ги истакнува аромите на хмељот, будејќи интензивни цветни и цитрусни ноти кои му даваат свежина, но истовремено и карактер на ова пиво кое е питко за пиење со совршен баланс на горчина и арома. Вкусот што го бараш!
Нема залиха