Heinz Spaghetti Bolognese Доматен сос за шпагети болоњезе 500гр

189ден.
Бренд:Heinz
Состав: доматно пире 38%, сецкани домати 33%, вода, зеленчук (кромид, целер), шеќер, сол, пченкарен скроб, лук , масло од семе од репка, билки (босилок, оригано), концентрат (црна рибизла, црн морков), регулатор на киселост (лимонска киселина), зачини. Алергени:целер
Нема залиха