Imlek Протеински пудинг од чоколадо 200гр

75ден.
Бренд:Imlek

Протеинскиот пудинг Имлек има 20 грама чист млечен протеин. Тој нуди неодолива комбинација на кремаста текстура и богат вкус, давајќи ви задоволство без вишок калории.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија (kJ): 295

Енергија (kcal): 70

Масти: 1,5

од кои заситени масни киселини (g): 1

Јаглехидрати (g): 4.1 од кои шеќер (g): 4.1 Протеини (g): 10

Сол (g): 0,18

Се наоѓа во

Нема залиха