Jardin Bio Органски макарони со киноа и домат 400гр

Бренд:Jardin Bio
Трговец:Bellina

Прекрасни органски макарони со киноа и домат. Рецепт со кралска киноа од Боливија, со убава портокалова боја и суптилен вкус за вистинско оригинално уживање кое ќе го задоволи целото ваше семејство!
Начин на подготовка: Ставете ги тестенините во зовриена вода со малку морска сол (околу 1 l. вода за 100 g. тестенини).
Гответе 8 до 10 минути по ваш вкус и повремено промешајте. На крај исцедете ги тестенините.
Состав: Брашно од гриз од дурум пченица , брашно од кралска киноа 10%, домати во прав* 2%, лук во прав*, природен вкус на пиперка, јајца во прав*.
Производи од органско земјоделство
Хранливи вредности на 100 g:
Енергија: 1500 kJ/355 kcal
Масти: 2,1 g
од кои заситени: 0,4 g
Јаглехидрати: 70 g
од кои шеќери: 5,7 g
Растителни влакна: 6,3 g
Протеини: 10,7 g
Сол: 0,02 g

Карактеристики

Органско
Одбери