Laboratoires de Biarritz Alga maris Golden Пигментирана крема за лице со SPF50 50мл

Трговец:Bellina

Високата заштита која ви е потребна и совршено балансирана кожа, заштитена од сонце. Оваа крема ја чува нежната кожа и кожа сензитивна или нетолерантна на сонце.
Оваа дневна крема обезбедува здрав изглед, истовремено заштитувајќи ве од неповолните ефекти на сонцето. Направена е од истите природни состојки како и нашата сончева линија: нашиот моќен антиоксидант од црвени морски алги, 100% минерални филтри и органско алое вера.
Оваа крема е погодна за сите типови на кожа и тен. Благодарение на нејзиниот висок заштитен фактор спречува пигментации (дамки, мелазми, белези, мозолки, предизвикани од процедури кои ја менуваат кожата) и ефективно ја заштитува кожата сензитивна на сонце. Одлична е за користење, бидејќи е ефективна и како крема за хидратација.
Карактеристики

 • Не содржи парфем и има хипоалергена формула, погодна за сензитивна или кожа нетолерантна на сонце
 • Формула погодна за трудници и доилки
 • Превенција од појава на темни дамки
 • Целосна заштита од штетните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
 • Патентиран екстракт од црвени морски алги кој што спречува предвремено стареење
 • Интензивна хидратација: кожата е мека и удобна
 • Три нијанси (Beige, Gold, Ivory) кои што одговараат на сите тонови на кожа
 • Висока отпорност на вода
 • Хипоалергена*
  *формулирана за да го минимизира ризикот од алергии
 • 100% состојки од природно потекло
 • 20.9% состојки од органско земјоделство
 • Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC
  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
 • Нанесете наутро, на лицето и вратот, распространувајќи од центарот кон страните за еднаков, природен и здрав изглед.
 • Препорачана за употреба при изложеност во град, на плажа или надворешни активности.
 • Следете ги препораките за изложување на сонце.
 • Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
 • Не заборавајте да ја носите со вас на прошетки или кога јадете надвор!
  СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, COCONUT ALKANES, AQUA, TITANIUM DIOXIDE, ORYZA SATIVA POWDER *, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL *, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERIN **, SORBITAN CI STEARIC, ALUMIDINA, ALUMIDINA 77492, OCTYLDODECANOL, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, MAGNESIUM SULFATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER *, GLYCERYL CAPRATE, PROPANEDIOL, CI 77491, CI 77499, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, HELIANTHUS ANNUOBA ESTOCOPHEROLERS, JOJOBA SEED OIL, JOJOBA TRIHYDROXYSTEARIN.
 • = состојки од органско потекло
  ** = составено од органски состојки

Карактеристики

Органско
Одбери