Моја Кравица Пудинг од ванила 125гр

Бренд:Moja Kravica

Моја Кравица пудингот од ванила има мазна и кремаста текстура, со посебен вкус на ванила. Овој десерт е практичен за брзо уживање дома или за носење, а често се користи како основа за разни слатки креации како што се овошни купови, торти со пудинг или колачи. Моја Кравица пудингот од ванила е достапен во чаша од 125g.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија (kJ): 458

Енергија (kcal): 109

Масти: 3.1 од кои заситени масни киселини (g): 2

Јаглехидрати (g): 17 од кои шеќер (g): 17

Протеини (g): 3.2

Сол (g): 0,1

Се наоѓа во

Одбери