Mustela Sun Стик SPF50+ 9мл

Бренд:Mustela
Трговец:Annifarm

Mustela Sun Stick SPF50 е проѕирно стапче за сонце за лице и тело, со фактор на сонце 50 кое обезбедува многу висока заштита од сончевите UVA и UVB зраци. Mustela Sun Stick SPF50 е специјално развиен за нежната детска кожа и може да се користи за бебиња од 6 месеци. Сонцето фактор 50+ и фотостабилните UVA и UVB филтри обезбедуваат многу висока заштита со широк спектар. Формулиран со органско масло од авокадо кое се грижи за кожата и помага во одржување на бариерата за влага на кожата. Во комбинација со антиоксидантниот витамин Е, кремот за сончање обезбедува засилена заштита, ја зачувува заштитната бариера на кожата и помага да се спречи оштетување на кожата од сонцето. Со проѕирна, нелеплива текстура која лесно се нанесува и не остава бели траги на кожата. Отпорен на солена вода и хлор вода, песок и пот. Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа и кожа склона кон атопичен егзема. Тестирано под дерматолошка контрола. Без парфем. Филтрите за сонце во кремот за сончање се во согласност со прописите на Хаваи, без оксибензон и октиноксат, а пакувањето е направено од рециклирана и рециклирана пластика.

Одбери