Категории

NBL Immuno formula Beta glucan Комбинација на витамини, минерали и екстракти за имунитет 30 таблети

1.150ден.
Бренд:Nobel
Трговец:Annifarm

Секоја таблета содржи витамин Ц (како L-аскорбинска киселина), магнезиум (како магнезиум оксид), бета глукан, горчлив портокал, L-карнитин (како L-карнитин тартрат), селен (како L-селенометинонин), витамин Е (како D алфа-токоферилна киселина сукцинат), витамин Б3 (ниацин), коензим Q10, витамин Б1 (како тиамин мононитрат), железо (како железен фумарат), витамин Б5 (како Д-калциум пантотенат), куркума (Curcuma longa (C. domestica) (корен), Корејски жен шен (Panax ginseng) (корен), цинк (како цинк оксид), манган (како манган глуконат), витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид), хром (како хром (III) хлорид), плод од црн бибер (Piper nigrum), витамин Д3 (како холекалциферол), витамин А (како ретинил палмитат + бета-каротен), витамин К (како филохинон (фитоменадион)), витамин Б2 (како рибофлавин), фолна киселина (како птероилмоноглутаминска киселина), бакар (како бакар глуконат), витамин Б12 (како цијанокобаламин).
Други состојки се: средство за полнење: калциум фосфат (E341), микрокристална целулоза (E460 (i)), стабилизатор: вкрстено поврзан натриум карбоксиметил целулоза (Е468), средство против стврднување: масни киселини (Е570), магнезиумови соли на масни киселини (E470b), силикон диоксид (Е 551), материјал за филм-обложување: Opadry II Clear [Хидроксипропил метил целулоза (Е464), полидекстроза, талк (Е553b), малтодекстрин, триглицериди со среден ланец]. Како изгледа НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА и содржина на пакувањето НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА се испорачуваат во кутија со 30 таблети.
Овој додаток на исхрана е наменет за возрасни.
Овој производ не е лек. Не се употребува за превенција или третман на болест.
За перорална употреба.
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.

Се наоѓа во