Advance Sensitive Храна за куче Јагнешко и ориз 1кг

Бренд:Advance
Трговец:Green Гринагро

Advance Dog Sensitive Lamb & Rice висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни средни и големи раси кучиња со чувствителен дигестивен систем. Чувствителниот дигестивен систем може да се манифестира преку дигестивни проблеми и повремено преку симптоми на кожата. Специјална протеинска формула, која се состои од јагнешко како единствен извор на животински протеини заедно со оризот, го прави Advance Dog Sensitive Lamb & Rice идеален избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

Придобивки:

Јагнешко месо – алтернативен извор на протеини за кучиња со дигестивни проблеми, со одличен вкус

Омага 3, Омега 6 масните киселини, биотинот и цинкот помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Јагнешкото и оризот,како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини, јаглехидрати и инулин, кој го подобрува варењето на храната и апсорбцијата на хранливи материи.

Формула со само еден извор на протеини од животинско потекло.

Не содржи јајца, соја и пченичен глутен – состојки кои често предизвикуваат алергии.

Состав: Јагнешко месо (17%), пченка, пченкарен протеин, ориз (14%), масти од животинско потекло, дехидриран протеин од јагнешко месо, пченкарно брашно, пулпа од репка, хипоалергични вкусови, рибино масло, калиум хлорид, фрукто- олигосахариди, сол, природни полифеноли (0,01%).

Аналитички состав: Протеини - 26 % Масти - 17 % Растителни влакна - 2,0 % Сурова пепел - 7 % Омега 3 - 0.3 % Омега 6 - 2.8 %

Се наоѓа во

Одбери