Black Up Гел за после сончање 150мл

Бренд:Black Up
Ја смирува и ја тонизира кожата по сончањето. Содржи ментол, екстракт од овес и екстракт од алое вера. Ментолот претставува монотерпен, за кој е утврдено дека дејствува врз нервните завршоци со активација на протеинот TRPM8, познат како рецептор за ладно, и на тој начин обезбедува пријатно чувство на ладење по нанесувањето. Екстрактот од овес содржи бета-глукан, кој создава тенок филм на кожата и истовремено продира во нејзините долни слоеви, каде што ја дава потребната влажност, а протеините што ги содржи го одржуваат нејзиниот природен изглед. Екстрактот од алое вера е богат извор на витамини (А, Б6, Ц, Е) и на минерали (Mg, Zn, Na, Cu, K), кои го стимулираат формирањето колаген и со тоа ја обновуваат оштетената кожа. • Брзо се апсорбира и не ја мрси кожата и облеката. • Дерматолошки тестиран. • Наменет е за сите типови кожа. Начин на употреба: се нанесува во тенок слој, рамномерно, на чиста и сува кожа, по сончањето. Доколку е потребно, постапката може да се повтори.
Одбери